Počuli ste o barokových cyklotrasách?

Kto by nemiloval cyklistiku! Ak ste vášnivým cyklistom, určite ste už absolvovali svoj prvý tohtoročný cyklistický výlet. Česká republika je plná takých krásnych cyklotrás, ktoré by mal prejsť každý z nás. Aby však tento rok bol krapet iný, cyklisti môžu byť nadšení z novinky, a to z barokových cyklotrás, ktoré potešia najmä obyvateľov a návštevníkov Plzne. Práve v Plzenskom kraji sa tieto barokové cyklotrasy nachádzajú a sú hlavnou novinkou tohtoročnej turistickej sezóny v Plzni.

Konkrétne sa otvorili tri barokové cyklotrasy, ktoré nájdeme na severe Plzeňska. Všetky spája rovnaký štart a cieľ, ktorým je mesto Plasy.

Prečo sú to barokové cyklotrasy?

Možno sa pýtate, prečo sa barokové cyklotrasy volajú barokové cyklotrasy. Je to z toho dôvodu, že na týchto cyklotrasách sa nachádza desať barokových odpočívok. Z týchto odpočívok možno vidieť krásnu plzenskú krajinu, ďalej hospodárske dvory alebo mnohé pamiatky, ktoré súvisia s daným umeleckým obdobím.

Jazda na bicykli tak nebude len aktivita prospešná zdraviu, ale tiež sa vďaka nej niečo dozvieme a opäť si rozšírime obzory.

Z kraja sa stáva komplexný turistický produkt

Podľa vedúceho krajského oddelenia cestovného ruchu je to iba ďalší krok k vytvoreniu komplexného turistického produktu. Stredobodom celého turizmu v Plzenskom kraji bude komplex Mariánskej Týnice, kde vzniklo Centrum baroka pred dvoma rokmi. Odvtedy sa stále premýšľalo, aké kroky sa budú diať ďalej. Teraz je to jasné, vznikli cyklotrasy, ktoré si nejeden cyklista zamiluje.

Jednotlivé cyklotrasy sú rôzne dlhé, najdlhšia z nich má tridsať kilometrov. Samozrejme sa dajú rôzne prepojiť. Barokové cyklotrasy spoznáte podľa loga Západočeské baroko.

Pokiaľ teda tento rok neviete, kam sa vydať, odporúčame navštíviť Plzeňský kraj a urobiť si takzvanú aktívnu dovolenku, ktorú strávite predovšetkým na sedátku bicykla.