Podpätky majú stopku

Patríte medzi ženy, ktoré rady nosia vysoké podpätky? Ak áno, je potrebné sa zamyslieť na možné zdravotné riziká, ktoré sú s nosením vysokých podpätkov spojená.

Podľa lekárov všetky podpätky vyššie ako 4 cm sú pre zdravie veľmi škodlivé.

Prečo je potrebné topánky na vysokom podpätku zo svojho botníku vyradiť či aspoň obmedziť ich nosenie?

Škodlivosť podpätkov

Ak sa vám hlavou naháňa myšlienky, že vysoké podpätky sú proste krásne, sexy, elegantné a majú mnoho výhod, ako napríklad že ste vyššia a zoštíhľujú postavu, tak áno, máte pravdu. Ale sú tieto dôvody prednejšie než zdravie? To je otázka, ktorú si musí položiť každá z nás. Ak vám na vašom zdraví záleží, je potrebné nosenie tejto obuvi dostať na minimum.

Ženy, ktoré nosia každodenne vysoké podpätky, často trpia na bolesť chrbta, hlavy a samozrejme tiež nôh. A niet divu. V lodičkách sú väčšinou nohy dosť stiesnené a vďaka podpätkom má telo umiestnené ťažisko trochu viac dopredu. Teda sa nám zvyšuje náročnosť udržanie rovnováhy. Vďaka vysokým podpätkom sa nám tiež skracujú lýtkové svaly.

Pri nákupe lodičiek je potrebné hľadieť na to, aby nebol podpätok ihlový a jeho výška nebola vyššia ako 4 cm, guľatá špička. Ak dodržíte tieto pravidlá pri výbere nových lodičiek, nemusíte sa o svoje zdravie obávať.

Rovná podrážka

Či si myslíte, že nákupom napríklad balerínok, ktoré naopak žiadny podpätok nemajú a ich podrážka je úplne rovná, si prilepšíte, úplne sa mýlite. Aj rovná podrážka nie je žiadna výhra, pretože vám ničí klenbu nohy, tiež sa môže dostaviť bolesť kolien a chrbtice.