Staraj o pleť podľa svojho veku

Kto by nechcel mať krásnu sviežu pleť v každom veku. Toto je cieľom každej ženy. V mladosti mnoho z nás trápilo akné a v staršom veku je to pre zmenu suchá pleť alebo vrásky. Základným pravidlom pre každý vek je chrániť pleť pred škodlivým slnečným žiarením. A je viac ďalších pravidiel, ktoré treba dodržiavať. Aké to sú?

Starostlivosť 20 – 30 rokov

Ak zapadajú do tejto kategórie, tak vráskami sa ešte teda rozhodne trápiť nemusíte. Pre udržanie pružnosti pleti je potrebné si strážiť jej dostatočnú hydratáciu. Preto používajte kombináciu denný a nočný krém. Denný krém je totiž opatrený UV ochranou, takže sa škodlivosti žiarenia nemusíte obávať.

Starostlivosť 30 – 40 rokov

Keď sa žena dostane cez tento vek, je potrebné to so starostlivosťou o pleť začať brať vážne. Teraz je nutné vytvoriť si návyk, že o pleť sa stará každý deň ako treba každý deň staráte o zuby. Základom je používať kvalitnú kozmetiku, a to najlepšie celého radu produktov vždy od jednej značky. Je treba si zaobstarať prípravok na odlíčenie, čistenie a hydratáciu pleti. Tiež už treba si zaobstarať nejaký kozmetický prípravok proti vráskam. Teraz ich síce moc nemáte, ale je to krok do budúcnosti.

Starostlivosť 40 +

Teraz je potrebné začať používať prípravky s kolagénom, ten totiž už pleti chýba. Začínajú sa objavovať silnejšie vrásky obzvlášť na čele a okolo očí. Ak sa nebojíte ihiel, môžete navštíviť kozmetický salón, ktorý vám vrásky injekčne vyplní botolutoxinem. Je dobré zaobstarať si prípravky s kyselinou hyalurónovou.