Postrach žien i mužov? Kŕčové žily!

Kŕčové žily sú prejavom ochorenia žíl. Žily sú zväčšené a vystúpené, tiež občas citlivé na dotyk. Kŕčové žily sa môžu prejaviť u každého z nás. A verte, že toto ochorenie sa nemusí týkať len starých ľudí. Ohrozenou skupinou sú ľudia od cca 20 do 40 rokov. Ak sa u nás kŕčové žily objavia, môžeme s istotou počítať s tým, že postupom veku sa ich stav bude zhoršovať. Tieto ťažkosti sa väčšinou prejavujú na dolných končatinách. 

Kŕčové žily sa nám môžu tiež objaviť počas tehotenstva, alebo ak máme niekoho z našich predkov s týmito problémami. 

Tento problém je obzvlášť pre ženy veľmi ťažko znáša. A to z dôvodu, že žily sú nevzhľadné a mnoho žien sa za ne hanbí. Obmedzujú je ako vo výbere oblečenia tak obuvi. Ženy týmto ochorením trpia častejšie ako muži, podľa štatistík je to každá tretia žena. Pre mužov to potom vychádza na každého štvrtého muža. 

Ako sa dajú liečiť? 

Liečba kŕčových žíl môže byť chirurgická, konzervatívny alebo laserová. Pre zmiernenie ich zväčšovanie je dôležitý váš životný štýl a tiež to, ako často sa venujete pohybu. 

konzervatívna liečba 

Inými slovami neoperatívne. Tento spôsob sa volí na začiatku choroby, alebo kedy už by operácie niesla značne veľké riziká. Pri tejto liečbe nosíte pružné pančuchy, tie tlmí bolesť a možné rozširovaní. Tiež sa odporúčajú tehotným ženám, trpiaci kŕčovými žilami k pôrodu. Ľudia postihnutí kŕčovými žilami by mali zvýšiť príjem vitamínu C. 

chirurgická liečba 

Pri tejto liečbe sa problematické žily odstráni. Táto liečba je najvhodnejšia ak vás žily trápia na nohách. Percento vrátenie choroby je veľmi nízke. 

laserová liečba 

Jet o relatívne nová metóda liečenia tejto choroby. Zákrok trvá cca jednu hodinu. Výhodou je nízka bolestivosť zákroku a rýchla rekonvalescencia.