Poznáte tieto netradičné benefity?

V súčasnej dobe sa v Slovenskej republike nachádza dostatok voľných pracovných pozícií. Je nedostatok zamestnancov a zamestnávatelia siahajú po každej schopné ruke. Lenže aby svoje nových zamestnancov našli, musí im ponúknuť niečo, čo nikde inde neponúkajú. Veľkú úlohu hrá samozrejme výška platu, ale taky je potrebné ponúknuť aj isté benefity, ktoré taky hrajú veľkú úlohu v rozhodovaní sa. K tým najžiadanejším benefitom dnešnej doby sa radí hlavne práce z domu, zapožičanie automobilu alebo značkové elektroniky či trinásty alebo štrnásty plat. Okrem toho sa stále obľúbenejšími stávajú aj netradičné benefity, ktoré málokto pozná.

Takých netradičných benefitov je hneď niekoľko. Sú tak netradičné, že by vás ani nenapadlo si o ne požiadať, pretože si myslíte, že takéto benefity vlastne ani neexistujú. Vďaka tomuto článku však budete múdrejší.

Aké benefity sa radí k tým netradičným?

Málokto by povedal, že si môžeme požiadať o benefit v podobe poistenia domácich zvierat. Určite ste o tomto benefitu ešte nepočuli alebo áno? K tým ďalším netradičným benefitom sa radí napríklad masáže priamo na kancelárskej stoličke či trebárs právne služby so zľavou alebo napríklad tím trénerov, ktorý vás bude trénovať rovno vo firme vo vašej pracovnej dobe.

Tieto benefity sa stali populárne hlavne vo svete, ale už sa vo veľkej miere dostávajú aj k nám do Českej republiky. Sú zaujímavé, sú nevšedné a ľudia ich napodiv potrebujú. Človek by povedal, že bude rozhodovať výška platu, ale tieto netradičné benefity sú oveľa lákavejšie.

Poďme si jednotlivé benefity dopodrobna rozobrať

Možno si pod benefitom „poistenie domácich zvierat“ neviete predstaviť, čo to vlastne je. Poďme si konkrétne tento benefit trochu rozobrať. Tento benefit sa najčastejšie vyskytuje v Spojených štátoch amerických. Toto poistenie zahŕňa napríklad preplatenie neočakávané a veľmi drahé operácie, ktoré sa v Amerike robia bežne. Okrem toho toto poistenie ponúka aj finančnú podporu v čase, keď maznáčik ochorie rakovinou alebo iným podobným dosť nákladným ochorením.