Rozvonia svoju domácnosť

Máte neustále pocit, že vaša domácnosť zapácha? Máte pocit, že niečo v nej nie je vášmu nosa práve po chuti? Potom by ste mali svoju domácnosť rozvonět. V súčasnej dobe si môžete kúpiť nespočetne veľa najrôznejších sviečok, voňavých lámp alebo prístrojov, ktoré vám budú v pravidelných intervaloch spríjemňovať vzduch v domácnosti. Otázkou ale je, akú vôňu vybrať.

Možno si hovoríte, že na vôňu až tak nezáleží, musí sa vám hlavne páčiť. Lenže pravdou je, že vôňa má veľkú moc. Práve vôňa má vplyv na to, či vás bolí alebo nebolí hlava, či trpíte ochorením dýchacích ciest či či vo vás drieme stres alebo nie. Vôňa má podobne silnú moc ako farby, preto si poďme povedať, aké vône sú vhodné a aké vám budú príjemné.

Citrusové vône sú najlepšou možnou voľbou

Ak vám smieme poradiť jednu vôňu, ktorá je bezpochyby najlepšou možnou voľbou, odporučíme vám všetky citrusové vône na svete. Citrusové vône sú nielen najobľúbenejšie, ale tiež sú najpríjemnejšie. Máme na mysli konkrétne limetkovú vôňu, tiež citrónovou, grepovou či vôňu exotického pomaranča. Všetky spomínané druhy ovocia sú totiž veľmi osviežujúce a aj náš nos je ako osvieženie berie.

Mimochodom, vedeli ste, že práve citrusové vône vám pomôžu zbaviť sa nepríjemného stresu a nahromadeného napätia?

Vôňa drevité sú tiež dobrou voľbou

Ak vám však nie sú citrusové vône po chuti, môžete zvoliť drevité vône čiže vôňa broovice, jedle alebo napríklad smreku. Aj takéto vône sú nášmu nosa veľmi sympatické, ani proti takýmto vôňam nebude zhola nič namietať. Navyše drevité vône majú jednu zvláštnu moc, a síce dodávajú domácnosti hrejivú, útulnú atmosféru, navyše dezinfikujú vzduch a pôsobí proti nachladnutiu.

Prevoňajte svoju domácnosť bylinkami

Ďalšou možnosťou, ako si môžete prevoňať svoju domácnosť, je skúsiť to s bylinkami. Bylinné vône, predovšetkým mäta alebo eukalyptus, sú skvelé, rozhodne prinesú do interiéru istú sviežosť.