Všímate si vrások alebo vás trápia pigmentové škvrny? Doplňte do tela kolagén

Kým páni si nerobia vrásky z toho, že im ich na čele niekoľko pribudlo, ženy sú v tomto ohľade krapet iné. Ženám záleží na ich vzhľade a keď sa vyskytne pár vrások na čele alebo v okolí úst, je razom oheň na streche. Bohužiaľ vrásky sú len bežný prejav starnutia. Dôvodom zvyšujúceho sa množstva viditeľných vrások je predovšetkým strata kolagénu, čo je nepostrádateľná bielkovina, ktorá stojí za pružnosťou našej pokožky. Kolagén sa začína vytrácať po dvadsiatom piatom či tridsiatom roku života a treba ho doplniť. Tým dôjde k podoře rastu vlasov, vyhráte v boji proti vráskam alebo proti starnutiu.

O kolagénu možno povedať, že má celý rad pozitívnych účinkov na ľudskú pokožku, na pleť ako takú. Dokáže nielen minimalizovať vrásky, ale okrem iného zbaví človeka kruhov pod očami, zabráni lámaniu nechtov alebo uľaví od bolesti kĺbov. Okrem iného však bojuje s pigmentovými škvrnami.

Trápia vás pigmentové škvrny?

Obdobie, počas ktorého sa budeme intenzívne opaľovať, sa nezadržateľne blíži. To so sebou nesie aj obavy z výskytu pigmentových škvŕn. Dalo by sa povedať, že pigmentové škvrny, ktoré vznikajú nadmernou produkciou kožného pigmentu čiže melanínu, sú postrachom každej ženy v akejkoľvek vekovej kategórii.

Ak sú pigmentové škvrny aj vaším strašiakom, kolagén vás pred nimi ochráni. Táto v tele nerozpustná bielkovina totiž nielen, že zosvetľuje existujúce pigmentové škvrny, ale funguje aj ako prevencia.

Kolagén je potrebné dopĺňať v akomkoľvek veku

Či už vám je dvadsaťpäť, tridsať alebo päťdesiat, v každom veku by ste mali dopĺňať kolagén, ktorý sa začína po dvadsiatom piatom roku z tela vytrácať. V súčasnej dobe je možné ho doplniť pri konzumovanie vhodnej stravy, prípadne je tiež možnosť začať užívať doplnky stravy. Ak začnete opätovaná do tela kolagén dodávať, spoznáte to predovšetkým na krásnej tvári, na zlepšenej kvalite vašej kože alebo pleti.