Prečo staviť na bielu farbu v panelákovom byte?

Upraviť panelákový byt k svojej vlastnej spokojnosti nie je niekedy ľahké. Bytové jednotky sú obvykle menších rozmerov, človek sa nemôže príliš „rozšupnúť“ pri zariaďovaní. Existuje ale niekoľko skvelých fígľov, ako vniesť do interiéru trochu viac čistoty a ako opticky celú bytovú jednotku príjemne zväčšiť. A napodiv za oboma efektmi stojí jeden jediný menovateľ, a tým je biela farba.

Biela farba nestarne

Výhod bielej farby je viac ako dosť. Najmä v menších interiéroch nachádza svoje čestné miesto, pretože ich dokáže opticky zväčšiť. Keď dôjde k spojeniu aj bieleho nábytku, dôjde ešte k výraznejšiemu optickému zväčšeniu.

Pri zvolení bielej farby sa vsádza aj na nadčasovosť. Nebudete musíte často maľovať vplyvom meniacich sa trendov, pretože biela je moderná prakticky neustále. Síce sa môže zamazať, ale to je riziko pri všetkých farbách, nie len pri bielom odtieni.

Čistota aj viac svetla

Stávka na bielu farbu nie je len o optickom zväčšení interiéru, ale dosiahne sa oveľa viac efektov, ktoré sa v panelákovom byte hodia. Napríklad sa z interiéru urobí skutočne pôsobivé, čisté miesto, kde sa vám bude dobre žiť. Navyše sem dostanete viac svetla. Biela farba nie je čierna čiže nemá tendenciu pohlcovať prichádzajúce slnečné lúče. Naopak im dáva možnosť sa rozprestrieť ďalej do miestnosti.

Istá porcia luxusu

V kombinácii s kovovými prvkami sa biela farba javí ako vysoko luxusný odtieň. Pokiaľ chcete do svojho panelákového bytu trochu luxusného nádychu priniesť, stávka na bielu je opäť trefou do čierneho. Priestor je pod ťarchou bielej farby elegantný, navodzuje sa pocit výnimočnej vzdušnosti.

Tým však nijak nedochádza k anulovaniu pocitu, že interiér je skutočne harmonickým celkom. Naopak, dochádza ešte viac k umocneniu tohto pocitu. Stávkujte preto na bielu farbu aj na toalete alebo v kúpeľni. Nemusíte tunajšie priestory síce vymaľovať do biela, ale stávka na biele kachličky sa oplatí.