Prskavky pre jedinečné svadobné fotografie. Pozor však na šaty

Byť fotografom – to dnes nie je zrovna ľahké. Ľudia túžia po originálnych fotografiách, ktorými by sa mohli chváliť široko, ďaleko. Hľadajú sa tak spravidla jedinci, ktorí si vedia s fotografiami pohrať či ktorí fotia trochu netradične – napríklad za použitia zábavnej pyrotechniky. Ohňostroje, dymovnice alebo obyčajné prskavky sa tak stávajú súčasťou narodeninových fotografií alebo tiež svadieb. Čo sa týka svadieb, v tomto prípade vyhrávajú spomínané prskavky, ktoré dokážu atmosfére pridať na romantickosti.

Ak ste sa rozhodli do svadobných fotografií zakomponovať prskavky, dajte si pozor na šaty. Aj keď sa jedná o krásny prvok, ktorý bezpochyby skrášli jednotlivé snímky, je treba stále myslieť na jednu vec, a síce že je to zábavná pyrotechnika – môže napáchať rad škôd. A prepálenie šiat, to je ešte dobrý scenár.

Pri fotení buďte opatrní

Rovnako ako pri vypúšťaní klasických petárd k nebesiam, aj v prípade fotenie s prskavky buďte skrátka opatrní. Čo sa týka prskaviek, len málokto vie, že sa jedná o jedovatú zábavnú pyrotechniku, preto je dôležité je správne zlikvidovať, až dokončí svoju službu.

Aby sa nevyhadzovali len tak nadarmo do okolia, majte pripravení plechový kýblik s vodou, do ktorého potom prskavky po skončení hostia hodí. Rozhodne sa nesmie stať, že hostia budú prskavky ľubovoľne odkladať tam, kam je im libo. Nie je možné ich vyhadzovať do prírody a už vôbec nie je možné ich ešte žeravé vyhadzovať do popolnice.

Prskavky zapaľujte od prskaviek

Aby sa vám nestalo, že fotografie nestihnete odfotiť, pretože prskavky dohorí skôr, než stlačíte spúšť, je ideálny prskavky zapáliť od prskaviek. Rozhodne každú z nich nezapaľujte s plynovým zapaľovačom, po prvé to dlho trvá, po druhé si len popálite prsty. Prskavky sú pri zapaľovaní ostatných prskaviek rýchlejší, podobne ako napríklad sviečky – tie môžu byť prvotným zdrojom ohňa.