Spoznajme skrášľovanie žien naprieč svetom

Prečo ľudia cestujú? Aby napríklad spoznali kultúru iných krajín. Zatiaľ čo niektorí cestujú preto, aby videli to najkrajšie, čo im iná krajina ponúka, iní cestujú z toho dôvodu, aby napríklad poznali, ako sa niektoré ženy v iných krajinách skrášľujú. Nie všade totiž existuje make-up. Niekde sú ženy skrášľované úplne inak. Zoberme si napríklad thajské ženy z kmeňa Padaung. Tie sa skrášľujú tak, že im sú už od piatich rokov nasadzované okolo krku krúžky, ktoré neskôr sú to jediné, čo držia ich hlavu. Nie je to však jediný kmeň naprieč svetom, ktorý má trochu zvláštne skrášľovanie.

Nový Zéland a tetované pery

Aby sme nezachádzali do krajín, pre ktoré sú typické starodávne tradície, ktoré ženám akosi nariaďujú, čo majú robiť alebo kedy to majú urobiť, pozrime sa napríklad na Nový Zéland, ktorý nám nie je tak vzdialený ako napríklad Afrika. Pre Nový Zéland sú typické ženy s plnými, tetovanými perami, ktoré majú prípadne potetované aj brady. Ide o tradičné tetovanie, ktoré je súčasťou maorskej kultúry. V posledných rokoch sa táto tradícia teší stále väčšej popularite, čo je trochu zvláštne.

Rusky a ich dôraz na líčenie očí

Vedeli ste, že v oblasti líčenia sa ženy skrátka líšia? U nás to nie je s make-upom také hrozné ako napríklad v Rusku, kde ženy kladú dôraz na líčenie ich očí. Rusky sú typické svojim prenikavým vzhľadom, taktiež extrémne dlhými riasami a dramatickým vzhľadom, respektíve výrazom. Nebojí sa farieb, často aj na pery nanášajú najrôznejšie odtiene, ale najväčší dôraz naozaj kladú na oči.

Pre Indky sú typické zdravé vlasy

Zamierme teraz na okamih do Indie a rozprávajme sa o indických ženách, čo je pre nich typické alebo ako sa ony skrášľujú. Pre indické ženy sú typické predovšetkým ich zdravé vlasy, na ktorých si zakladajú. Ich pleť by mala byť žiarivá, vlasy by mali byť hebké, až zamatovo hebké. Na to, aby ich vlasy boli naozaj krásne, využívajú Indky kokosový olej, ktorý podporuje krvný obeh a tiež rast vlasov.