To najbizarnejšie, čo sa vie o Srí Lanke

Cestovanie patrí k obľúbeným činnostiam nejedného človeka. Možno práve vy patríte k vášnivým cestovateľom a už sa chystáte na nejaké veľké dobrodružstvo, ktoré bude určite nezabudnuteľné. Pokiaľ tomu tak naozaj je, nezabudnite sa do destinácii, kam mierite, niečo zistiť, aby ste mali aspoň nejakú predstavu o tom, ako vlastne vyrážate alebo čo od danej krajiny čakať. Oplatí sa zistiť si niekoľko informácií aj o Srí Lanke, ktorá sa v poslednej dobe radí k najnavštevovanejším destináciám vôbec.

Srí Lanka je známa predovšetkým svojou krásnou, zelenou krajinou, tiež tunajšou priezračne modrou vodou alebo kultúrou, ktorá je tu taká špecifická. Pokiaľ u vás na plnej čiare vyhrala, prezraďme si niekoľko bizarných zaujímavostí o tejto obľúbenej destinácii, nech ste po pristátí nijako prekvapení.

Za Budhovým zubom

Pre Srí Lanku je Budha doslova typický. Najnavštevovanejšou sochou je tu práve biela socha Budhu, ktorú nájdete v Mihintale. Počas mesačného splnu sa tu zhromažďujú davy budhistov, pretože práve v tejto dobe všade vládne mier a pokoj.

Ak by ste chceli vidieť niečo nevšedné, mali by ste zamieriť do mesta Kanda, kde neuvidíte Buddhovu sochu, ale naopak jeho zub. Jedná sa o veľmi vzácnu relikviu z jeho života, ktorá je napodiv lákadlom stoviek turistov.

Buďte svedkami netradičného lovu rýb

Pre Srí Lanku sú tiež typické ryby, ktoré sa tu podávajú kedykoľvek počas dňa a ktoré sa tu pripravujú na stovky rôznych spôsobov. Keďže sa jedná o hlavný zdroj obživy, chytajú sa tu ryby prakticky neustále, a to aj zvláštnymi metódami, ktorým môžete byť svedkami. Jednou netradičnou metódou je napríklad to, že rybári sedia pri vode, ktorá je príliš plytká, na koloch a čakajú, kým k nim priplávajú ryby, ktoré potom vďaka zručnosti a istej dávke šťastie ulovia.