Sušenie bielizne nie je veda. Ako na to správne? 

Blíži sa víkend a spoločne s ním aj množstvo úloh a domácich prác, na ktoré sa práve netešíte? Nepridávajte si zbytočne viac práce tým, že budete niektoré činnosti robiť zle alebo sa pri nich dopúšťať chýb, kvôli ktorým budete nútení sa pustiť do danej práce znova. Pozor si dajte napríklad na sušenie bielizne. Aj keď by človek povedal, že sušenie bielizne je práve vec veľmi jednoduchá, existuje niekoľko vecí, kvôli ktorým schne bielizeň nielen dlhšie, ale aj zle. 

Všetko začína už v práčke 

Sušiaky na bielizeň sú neoddeliteľnou súčasťou domácností. Či už vám učaruje stropný sušiak na balkón alebo tradičná alternatíva, pamätajte na jedno – celé sušenie začína už v práčke. Nie je tajomstvom, že sušenie sa presunulo do vnútorných priestorov domácnosti. Pokiaľ človek nemá to šťastie a nemá práčovňu, v ktorej by bielizeň aj sušil a zároveň aj pral, musí pamätať na to, že celý proces sušenia začína už v samotnej práčke. 

Pamätajte na to, že práčka má svoju kapacitu, ktorú treba dodržiavať. Bielizeň síce väčšinou nevážime, ale nejaký odhad máme a tomu by sme mali prikladať pozornosť. Pokiaľ je mokrej bielizne príliš, bielizeň bude na sušiaku veľmi, veľmi pokrčená a na šnúre sa naozaj nevyvesí. 

Zlé rozmiestnenie bielizne 

Vo chvíli, keď vám práčka ohlási, že je dielo dokonané, čiže že môžete začať jednotlivé diely vášho oblečenia vešať, nastupuje do hry ďalšia chyba, ktorej sa dopúšťame, a síce zlé rozmiestnenie bielizne. Opäť by človek povedal, že sa na tom nedá nič pokaziť, ale opak je pravdou. 

Na dobré sušenie je potrebná predovšetkým dobrá cirkulácia vzduchu. Nie je to ani tak o slniečku alebo teple, ale o vzduchu, ktorý bude prúdiť okolo. Preto pokiaľ vám to možnosti umožňujú, vyveste bielizeň aj cez dve až tri šnúry, aby naozaj dobre uschlo. 

Nezabudnite vyťahovať vrecká na nohaviciach alebo šortkách. A pamätajte tiež na pravidelné vetranie v miestnosti, pretože vlhkosť vzduchu sa čoskoro môže zvýšiť až o 30%.