Tipy na miesta v Česku, kde si zaručene oddýchnete

Možno sa toho na vás zo všetkých strán valí celá kopa. Stratili ste zamestnanie, pripadáte si sami, rozišli ste sa s partnerom alebo práve podpisujete rozvodové papiere. Možno vo vašom živote nie je nič, po čom by ste túžili viac ako po zaručenom odpočinku. Pokiaľ je presne odpočinok vašim snom, poďme si prezradiť niekoľko krásnych miest v Česku, kde sa vám práve relaxácia dostane.

Hor sa do Českého raja

Že by ste sa najradšej presunuli do nejakého raja? A čo zamieriť do toho Slovenského raja? Tento kraj sa pýši predovšetkým tým, že sa v ňom natáčalo celé množstvo tradičných českých rozprávok. Pokiaľ sa teda vydáte práve týmto smerom, môžete sa rovno do takých rozprávok dostať.

V Českom raji nájdete Prachovské skaly, tiež Podtrosecké údolia as krásnymi jazerami, okrem iného aj Kopicov statok alebo Hruboskalské skalné mesto. Zámok Sycrhov, hrad Kost alebo Drábske izbičky – ďalšie atraktívne turistické ciele, ktoré stoja za videnie a navštívenie.

Chcete ríše divov?

Príroda poriadne kúzli aj v Česku, kde sa za krajinu divov považuje hlavne oblasť Hrenska a Českosaské Švajčiarsko. Práve tu sa môžete rozjímať nad krásnou, rozpínajúcou sa prírodou. Jednou z najzásadnejších cieľov, ktoré musíte navštíviť je Panská skala, kde sa natáčala rozprávka napríklad Pyšná princezná alebo novší Hodinárov učeň.

V týchto oblastiach sa nachádza množstvo chránených krajinných častí, a to napríklad Labské pieskovce. Tunajšia Pravčická brána má predovšetkým počas zimy zaujímavú a netradičnú atmosféru.

Za Krakonošom

Nielen v zime, ale prakticky po celý rok patrí k najatraktívnejším turistickým cieľom Krkonoša. Či už ste deťmi alebo dospelými, určite sa aj vy radi vydáte za Krakonošom, ktorý tu ukrýva množstvo krásnych, prírodných úkazov. Rozhodne to nie je iba o najvyššej hore Česka – o Snežke – ktorú môžete zdolať z mnohých strán.

Krkonoše ukrývajú aj Pančavský vodopád, ktorý je najvyšším u nás, nádherné Mumlavské vodopády, kde sa v lete môžete okúpať, či náučný chodník Čiernohorskej rašeliniská.