Vrecká od čaju ako pomocníci v domácnosti

Čaj je v súčasnej dobe veľmi obľúbený nápoj a mnohí z nás si bez neho nedokážu deň predstaviť. Nielen že je chutným spestrením raňajok, ale je veľmi prospešný aj v ďalších ohľadoch. Preto je veľká škoda využiť vrecko čaju len raz; dokáže totiž poslúžiť k oveľa viac praktickým veciam, než ste si kedy mysleli. Poďme sa teda pozrieť na 5 inšpiratívnych nápadov, ako ho po vylúhovaní ešte môžeme zužitkovať.

Na povrchové zranenia

Či už máte štiepance od bodavého hmyzu, modriny, škrabance, začervenanie pokožky alebo iné drobné povrchové poranenia, pomôže vám čaj vďaka tomu, že obsahuje taníny – tie urýchlia hojenie a zároveň uľavia od svrbenia a ďalších nepríjemných pocitov. Stačí vrecko namočiť v studenej alebo vlažnej vode a na chvíľu priložiť. Aplikáciu je možné opakovať pravidelne.

Proti tmavým škvrnám na koži

Medzi ďalšie zázračné vlastnosti čaju patrí, že nás dokáže zbavovať tmavých škvŕn na koži. Nie nadarmo je súčasťou rôznych omladzujúcich krémov, tak prečo si ho nedopriať aj v tej najčistejšej forme? Môže vám pomôcť zosvetliť starecké škvrny a rýchlejšie sa zbaviť herpes. Čistí nežiaduce tmavé kruhy pod očami a celkovo rozjasňuje pokožku.

Proti zápachu z topánok

Nepríjemná vôňa. Iste viete, o čom hovorím. Ak chcete odstrániť zápach starých alebo dlho nosených topánok, je na to čajové vrecko ideálnym pomocníkom. Dokáže sa ho zbaviť veľmi rýchlo aj v prípade, že obyčajné vetranie nepomáha. Do topánok vkladajte sáčok iba vtedy, ak je dobre suchý, aby nepodporoval tvorbu vlhkosti.

Na umývanie riadu

Obyčajný, a napriek tomu zázračný čaj vám pomôže ľahko umyť riad rovnako dobre ako drahé a chemické prostriedky. Zbaví každý tanier aj hrniec mastnoty alebo zaschnutých zvyškov jedla. Stačí riad vložiť do vody spolu s čajovými sáčkami a za niekoľko chvíľok ho bude možné bez ťažkostí opláchnuť. Nečistoty ľahko stečú dole a zostane len krásne lesklý povrch.

Proti hmyzu

Poslednou a nemenej významnou vlastnosťou čaju je jeho vôňa, ktorá je nám príjemná, ale na obťažujúci hmyz pôsobí odpudzujúcim efektom. Môžete ho využiť ako súčasť pri výrobe vlastných prírodných repetentov alebo nechať vrecká s čajom položené v miestnosti. Uvidíte, že sa vám nepozvaní lietaví hostia ochotne vyhnú.