Tri najdrahšie kabelky sveta – koľko stojí?

Ženy milujú, keď sa môžu parádit- to je o nich všeobecne známe. Za oblečenie a za doplnky sú schopné minúť aj niekoľko tisíc korún mesačne. Sú však medzi ženami takí blázni, ktorí by sa po hlave vrhol do kúpe tých najdrahších vecí sveta? Ženy síce milujú módu, ale milujú ju natoľko, že by si boli ochotné kúpiť napríklad takú kabelku za niekoľko miliónov korún?

Poďme sa teraz pozrieť na tri najdrahšie kabelky sveta, ktoré, ak si kúpite, vám zaručí obdiv po celý život. Dokonca sa vám iste dostane aj pár minút slávy. Každá žena si však musí sama odpovedať na otázku, či by toľko peňazí za slávu a obdiv dala alebo nie.

1. 1001 Nights Diamond Purse

Začnime hneď tou najdrahšou kabelkou sveta. Jedná sa o unikátnu kabelku 1001 Nights Diamond Purse, ktorú navrhol House of Mouawad. Táto kabelka stojí približne 76 miliónov dolárov. Už niekoľko rokov drží rekord v Guinessovej knihe rekordov, kde je samozrejme zapísaná ako najdrahšie kabelka sveta. Vyrábala sa skoro deväť tisíc hodín, kedy na nej pracovalo desať kvalifikovaných remeselníkov. Je pokrytá viac ako štyri a pol tisíc diamanty, ktoré sú v žltej, ružovej a taky bezfarebné variante. Diamanty sú v celkovej výške 381,9 karátov.

2. Hermes Birkin

Druhou najdrahšou kabelkou je kabelka Hermes Birkin od Ginza Tanaka. Táto kabelka stojí viac ako 38 milióna dolárov a je vyrobená zo stopercentnej platiny. Kabelka je ďalej doplnená dvoma tisíckami diamantov a taky jedným, osmikarátovým diamantom, ktorý má hruškovitý tvar. Popruh, ktorý má kabelka, je odnímateľný a pokojne môže slúžiť aj ako náhrdelník alebo náramok.

3. Diamond Forever

Tou tretí najdrahší kabelkou sveta je kabelka Diamond Forever z dielne značky Chanel. Ide o limitovanú kolekciu, ktorá v sebe kryvá len trinásť kusov. Kabelka je posiata zhruba 334 diamantmi, kedy ramenné popruhy sú z bieleho zlata. A cena? Tá je zhruba päť miliónov korún.