Tu je päť najdrahších topánok sveta!

Každá žena miluje topánky. Lenže otázkou je, koľko žena je ochotná za topánky vôbec zaplatiť. Bola by žena ochotná zaplatiť za topánky aj niekoľko desiatok tisíc, alebo by to nikdy neurobila? Iste, topánky nie sú práve lacná záležitosť a zvyčajne si kupujeme topánky do niekoľkých tisíc, ak túžime mať na nohách niečo kvalitného, ​​ale dať za topánky treba 500 tisíc dolárov – to už je asi moc, nemyslíte? Ak by sme ale zatúžili po topánkach, ktoré sú najdrahšie na svete, tak by sme si minimálne 500 tisíc dolárov museli z vrecka vytiahnuť.

Poďme sa teraz pozrieť na päticu tých najdrahších topánok sveta. Je však nutné vás varovať vopred, pretože sumy vás môžu dostať zo stoličky!

• Rubínové ihlové podpätky

Keď pôjdeme od piateho miesta, tak na tejto pozícii sa uchytili rubínovej ihlové podpätky. Jedná sa o krásne, červené sandálky, ktoré pochádza z dielne Stuarta Weitzman. Inšpirácia na tvorbu týchto topánok bola prevzatá z filmu „Čarodejník z krajiny OZ“. Topánky stoja bez mála 1 600 000 dolárov, a to vďaka 642 rubínom a 123,3 karátům.

• Tanzanite Heels

Za dva milióny dolárov si budete môcť zakúpiť štvrté najdrahšie topánky planéty, ktorými sú topánky Tanzanite Heels. Ide o topánky rovnakého návrhára. Tanzanity sú okolo členkov, kedy v spodnej časti tejto topánočky nájdete aj diamanty.

• Popoluškine črievičky

Ak by ste sa však chceli cítiť ako princezná, potom by ste mali mať „Popoluškine črievičky“. Jedná sa o krásnu obuv – opäť od Stuarta Weitzman – ktoré stoja opäť dva milióny dolárov. Jedná sa o topánku, ktorá je usporiadaná dvoma popruhmi, ktoré vyzerajú ako čipky, ale sú posiate 565 diamantmi. Práve preto sú cennejšie ako tie topánky predošlé, aj keď ich cena je rovnaká.

• Rita Hayworth Heels

Druhé najdrahšie topánky planéty sú topánky Rita Hayworth Heels, ktoré sa odhadujú zhruba na tri milióny dolárov. Na pohľad vyzerajú úplne bežne, ale sú pri bližšom skúmaní tvorené nielen rubíny a diamanty, ale taky zafíry. Topánky sú pomenované podľa herečky Rity Hayworthová, ktorá ich mala na odovzdávanie Oskarov.

• Rubínové črievičky

A konečne tu máme tie najdrahšie topánky na svete! Sú nimi rubínové črievičky, čiže Ruby Slippers. Odhadujú sa taky na tri milióny dolárov, ale sú cennejšie, než tie predošlé. Opäť sú to črievičky podľa filmu „Čarodejník z krajiny Oz“. Na tieto topánky však bolo použitých viac ako 5000 rubínov a viac ako päťdesiat karátových diamantov.