Vyber si strih podľa typu vlasov

Každá z nás to určite pozná. Pri pohľade do zrkadla sa vám zdá, že ste stále rovnaká a chcelo by to zmenu. Predsa len účes, ktorý máme na hlave viac, ako desať rokov nemusí všetky baviť. A čo si budeme nahovárať, človek starne a to čo mu pristalo v tridsiatich, nemusí pristať v päťdesiatich. Človek by svoj vzhľad mal prispôsobovať tomu, čo mu pristane, ale aj k svojmu veku. Bohužiaľ niekedy ten čas musel prísť.

Pokiaľ chcete podstúpiť radikálnu zmenu, je potrebné zvážiť pár vecí vopred. Do úvahy treba vziať ako tvar tváre tak aj kvalitu našich vlasov. Nie každý si totiž môže dovoliť krátky strih a naopak.

Vlasy samá lokničky

Kučeravé vlasy majú tú nevýhodu, že sú väčšinou suché a bez lesku. U týchto vlasov by sme vám krátky zostrih rozhodne neodporučili. Pre tento typ je vhodný dlhý strih, a ak sú vlasy veľa husté je potreba je dobre prestrihať. Pre krásny vzhľad účesu plných kučier nie je vhodné sušiť je fénom. Lokne sa potom oddelí a sú rozštiepené. Radšej ich nechajte voľne uschnúť.

Je vhodné používať rôzne prípravky pre vyživenie vlasu a dodanie lesku.

Jemné ako hodváb

Týmto vlasom vyhovujú skôr strihy kratšie. Vlasy majú totiž tendenciu rýchlo zplihnout. Pokiaľ ale krátkym vlasom moc nefandíte, udržujte si dĺžku maximálne po ramená, aby vlas nebol príliš ťažký a tým pádom rýchlejšie nezplihl a účes nestratil na objeme. Vhodné je tiež nechávať jednotnú dĺžku. Vlasy potom pôsobí hustejším dojmom.

Vlasy ako klince

Pre tento typ vlasov je vhodný snáď každý účes. Skvele držia tvar a sú krásne rovné a väčšinou veľmi husté. Po týchto vlasoch túži asi každá žena. Krásne vyzerajú ako v krátkom strihu, tak aj s dĺžkou do pásu. Ak sa vám vlasy zdajú až príliš tvrdé a neforemné zvoľte prípravky na zjemnenie vlasov.