Vyberte si svoj štýl bývania. Učaruje vám romantické Francúzsko?

Každá moderná domácnosť by mala byť aspoň po stránke designu úplne dokonalá. Zariaďte si ju preto do niektorého zo štýlov, ktoré vládnu svetu bývania. Okrem tradičného minimalistického stojí za zváženie francúzsky štýl bývania, ktorý je prevtelenou romantikou.

Pri výbere svojho vlastného štýlu je nutné sa zamyslieť nad niekoľkými vecami. Najmä si musíte sami určiť, čo sa vám páči. Či prahnete skôr k vidieku alebo máte radi mestský štýl. Rovnako si musíte rozmyslieť, či budú súčasťou vášho domova technologické vychytávky. S nimi nie každý štýl korešponduje.

Francúzsky štýl vyzýva skôr na leňošenie

Aj keď bolo spomenuté, že francúzsky štýl bývania je prevtelenou romantikou, vyzýva krapet na leňošenie. A na tom nie je naozaj nič zlé. V jednotlivých izbách dominujú svetlé tóny farieb, kontrasty. Aj preto sa do domácnosti pridávajú prvky z tmavého dreva. Sú jednoduchým oživením rovnako ako farebné kvety, deky alebo vankúše, ktorými vystelete pohovku v obývacej izbe.

A keď už sme pri obývačke. Ten by mal ukrývať aj pohodlné kreslo, ktoré bude taktiež vyplnené spomínanými dekoračnými vankúšikmi. Celú veľmi pokojnú a komfortnú, príjemnú atmosféru podčiarkuje krb a lampa, ktorá bude viedol kreslá stáť s teplým svetlom.

Doplnky majú svoje miesto

Celkový vzhľad interiéru podčiarknite bytovými doplnkami. Medzi nenahraditeľné a obľúbené patria predovšetkým prútené košíky, aj suché kvety alebo kvetinové väzby či nazbierané drevo. Nebojte sa ani zrkadiel, ktoré tu majú svoje miesto, pokiaľ sú v masívnych rámoch.

Pri výbere nábytku sa nebojte renovovaných kúskov. Patina starých časov môže z jednotlivých komôd alebo skríň pokojne sálať. Pokiaľ budú zdobené frézovaním, je to doslovná trefa do čierneho. Ako ale bolo spomenuté, pamätajte na to, že nábytok by mal byť kontrastom čiže ideálne z tmavého dreva.