Vyberte si svoju matrac na základe toho, v akej polohe najčastejšie spíte

Spánok je veľmi dôležitý pre celkovú kvalitu nášho života. V spánku dochádza k dôležitým procesom ľudského tela. Spánok potrebujete pre regeneráciu, obnovenie celého systému, odpočinku, aby sme mohli na druhý deň fungovať úplne bez problémov. Spánok je dôležitý nielen pre naše zdravie, ale aj pre našu krásu – nie nadarmo sa hovorí „spánok pre krásu“ alebo že sa niekto vyspí „do ružova“. A pre kvalitný spánok je potrebná kvalitné matrace. Vyberajte ju podľa toho, v akej polohe zvyčajne spíte a budete s ňou spokojní.

Spíte na chrbte

Ľudia, ktorí radi spia na chrbte a je to ich najčastejší spacie poloha, by mali voliť skôr tvrdé matrace. Váha vášho tela je rozložená po celej dĺžke matraca a chrbtica potrebuje stabilnejšie oporu. Táto spacie poloha je podľa výskumov jedná z najmenej častých – najmä pri zaspávaní ju väčšina z nás nepreferuje.

Spíte na bruchu

O niečo obľúbenejšie poloha pri spaní, je poloha na bruchu. Aj tu bude potrebná podpora chrbtice, vhodné sú najmä matrace, ktoré kombinujú tvrdšie a mäkšie časti. Čo sa týka tvrdosti, choďte niekam do stredu – ani nie príliš tvrdý matrac, ani nie mäkkou. Nezáleží pritom na tom, či to bude pružinový alebo napríklad penový matrac.

Spíte na boku

Asi najväčšie množstvo ľudí spí najradšej na boku. V takom prípade sú vhodnejšie mäkšie matrace, ktoré chránia vaše ramená, kolená a členky. Ak by ste zvolili tvrdý matrac, mohlo by to mať za následok nekvalitné spánok, pretože tvrdý matrac v tejto polohe nepodporuje správny krvný tok.

Spíte v rôznych polohách

Ak nedokáže určiť, v akej polohe prevažne spíte, potom zrejme veľmi často meníte polohy. Oplatí sa vybrať stredne tvrdý matrac.

Manželská matrace

Pokiaľ si chcete zaobstarať jednotnú matrac na celé dvojlôžko, môžete to urobiť aj v prípade, že každý z partnerov preferuje inú tvrdosť matraca. V súčasnej dobe už totiž nie je nič neobvyklé, že matrac môže mať rôznu tvrdosť aj v rámci jednej strany.