Zahraničné tradície, ktoré sa dodržiavajú aj v súčasnosti

Všade vo svete sa dodržiavajú nejaké tradície. Kým u nás sa dodržiavajú Veľká noc alebo vianočné sviatky, inde vo svete sa zase dodržiavajú krapet iné zvyky, ktoré tvoria tamojšie kultúru. Je však potrebné konštatovať, že niektoré zvyky a tradície, ktoré sa stále dodržiavajú aj po tých rokoch, nám môžu prísť krapet bizarné až absurdné. Prezraďme si niekoľko tradícií, s ktorými sa pri cestovaní môžete pomerne často stretnúť a ktoré by vám mohli prípadne prekvapiť.

Možno niektoré poznáte, možno ste o nich nikdy nepočuli. Vďaka ich bizarnosti sa vám však vryjú do pamäti, tým si môžete byť istí.

V Indii sa hádže s dieťaťom

Aj keď sa to niekomu môže javiť ako cez čiaru, v Indii je to naozaj úplne bežné. Reč je konkrétne o hodu dieťaťa. Jedná sa o rituál, v rámci ktorého sa hádže čerstvo narodené dieťa z päťdesiatich stôp vysokého chrámu. Novorodenec je pri páde zachytávaný do plachty.

Možno si hovoríte, že je to naozaj strašná tradícia, ale pravdou je, že táto tradícia je v Indii dodržiavaná už dlhých päťsto rokov.

Rituálne pohreby

K ďalším bizarným zvykom patrí napríklad pohrebné rituály. Jedným z takýchto rituálov je pohrebné rituál z Yanoman, kedy sa telo po úmrtí rituálne spáli a potom ich popol primiešaný do polievky uvarené zo zeleného banánu. Polievku potom musí zjesť osoba z pozostalých rodiny. Ak k tomu dôjde, bude žiť zosnulý človek v spoločnosti na veky. Tomu v Indii už po stáročia veria.

S piercingy na púť

Ak navštívite tamilských komunitu, môžete sa stretnúť so sviatkom Thaipusam. Ide o sviatok, počas ktorého sa príslušníci hinduizmu, ktorí majú zároveň piercingy, vydávajú na púť, ktorá vedie do malajzijských jaskýň Batu. Piercingy sú len dôkazom toho, že ľudia sú priaznivci boha vojny Lorda Murugan, preto rad piercingov vyzerá ako vidly alebo iné podobné nástroje.