Ženy, ktoré zmenili podobu modelingu

Zatiaľ čo v minulom desaťročí sme na prehliadkových mólach videli rovnaké typy postáv, teraz je všetko inak. O rozmanitosť sa postaralo mnoho tvárí. Navždy sa zapísali do histórie. Tu sú niektoré z nich.

Winnie Harlow sa postavila vitiligu

Tento model bol v detstve šikanovaný pre svoju odlišnosť. Teraz si želajú, aby mohli byť jej najlepšími priateľmi. Winnie Harlowová má dvadsaťšesť rokov a jej vzhľad sa stal prioritou. Dvojfarebná pleť ju sprevádza odjakživa. Je to dôsledok kožného ochorenia, ktoré sa vyznačuje stratou pigmentu. Pred deviatimi rokmi sa napriek svojmu hendikepu rozhodla zúčastniť na šou America’s Top Model Search. Nevyhrala, ale je najlepšie zarábajúcou ženou. Svoju slabosť dokázala premeniť na silnú stránku.

Madeline Stuartová ukazuje, že Downov syndróm nie je tabu

Takto by napríklad model v 90. rokoch rozhodne nevyzeral. Naopak. Ďakujeme vám za čas, keď môžeme byť sami sebou. Tento model ukazuje, že ani Downov syndróm nás nemôže zastaviť v ceste za našimi snami. Od roku 2015 na sebe pracuje, schudla niekoľko kíl a učí sa, ako zvládnuť náročné podmienky šoubiznisu. Napriek jej postihnutiu. Stala sa virálnou senzáciou a teraz je úspešnou modelkou.

Lauren Wasser sa nevzdala života

Krásna a mladá, taká bola Lauren, kým sa to stalo. Kvôli obyčajnému menštruačnému tampónu dostala syndróm toxického šoku. Kvôli tejto rýchlo postupujúcej chorobe jej museli amputovať obe dolné končatiny, keď mala len 24 rokov. Po čase sa z tohto strašného zážitku zotavila a teraz je späť na mólach, ktoré pre ňu znamenajú svet. So vztýčenou hlavou a vôľou žiť.

Tieto celebrity inšpirujú svet modelingu oveľa viac, než by sa mohlo zdať. Aj obyčajné ženy majú oveľa väčšiu vôľu bojovať so svojimi problémami a nevzdávať sa. V skutočnosti sa človek vždy môže postaviť proti nepriazni osudu a pozrieť sa na situáciu znova a znova, kým nenájde jej výhody.